Gospodarze Zamku | Hotel Zamek Lubliniec****
Rezerwacja
zobacz wszystkie oferty

Gospodarze Zamku

Niemka z pochodzenia, Hiszpanka z urodzenia, Polka z wyboru. Kiedy parę lat temu pojawiła się w Lublińcu, aby z ruin podnosić najstarszy i najpiękniejszy nasz zabytek „Zamek Lubliniecki” nikt nie przypuszczał, że Ta energiczna i rzutka „biznes women” okaże się także niezwykle wrażliwą i utalentowaną artystką.

Daniela zaskoczyła nas wszystkich swoją twórczością malarską.
Dziwne i niezwykłe to obrazy, w których spontaniczność i metafizyka miesza się z racjonalnością tak jak miłość z udręką. Artystka swoimi obrazami opowiada nam historię zmagania się z przeciwnościami tkwiącymi w ludziach i kamieniach, a przede wszystkim z wszechobecnym tajemniczym duchem tej kilkusetletniej budowli. Jest to piękna, czasami smutna, lecz niezwykle interesująca opowieść.
Daniela swoimi obrazami opowiada nam nie tylko historię swojego zmagania z podnoszeniem z ruin "Zamku", który pokochała, opowiada o swoim życiu, dzieciństwie, fascynacjach, marzeniach i miłości.

Także forma malarska, którą artystka wybrała, potęguje wrażenie nostalgiczno-mistycznej tajemniczości. Linearność jej malarstwa połączona ze stonowaną i delikatną kolorystyką jeszcze bardziej pogłębia tajemniczy, czasami niepokojący charakter tego malarstwa.
Jest w nim nuta tęsknoty, czasami żalu przemijania, ale także wiele radości i prawie dziecięcego optymizmu. Malarstwo jest dla niej specyficzną formą poetyckiej wypowiedzi. Myślę, że motto jakie Daniela wybrała doskonale pasuje do jej twórczości "Wierzę w miłość, która oczyszcza duszę".

Stanisław Henryk Kowalczyk 

Lokalizacja

Z Zamku Lubliniec szybko dotrzesz do:

Częstochowa 36 km | 35 min.
Rosa Private Golf Club 25 km | 20 min.
Katowice 60 km | 60 min.

Hotel Zamek Lubliniec ul. Grunwaldzka 40,
42-700 Lubliniec, Polska

Tel. kom.: +48 781 705 300

e-mail:

 

Dane do faktury

Hotel Zamek Lubliniec

Hotel ZL Sp z o.o. ul. Grunwaldzka 40,
42-700 Lubliniec, Polska

NIP 575-190-09-71
Regon:38 63 66 911

GPS:

N 50°39'58,65"
E 18°40'43,62"

Kody GDS

  • Amadeus: CH CZWZAM
  • Sabre: IH 66514
  • Galileo: CH 86509
  • Worldspan: IH CZWZA

Nagrody i wyróżnienia

  •  
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij